Lindy Hop

Lindy Hop jest podstawowym tańcem swingowym tańczonym w Łodzi – od niego wszystko się zaczęło, dlatego w chwili obecnej ma on największą scenę tancerzy, ilość potańcówek, warsztatów i wprawek.

 

Wprawki swingowe w Łodzi


W Łodzi regularnie w każdą niedzielę są prowadzone wprawki swingowe z lindy hop’u przez Swing Załogę. Wprawki są darmowe i dostępne dla wszystkich osób – również tych, które nigdy nie miały do czynienia z żadnym tańcem i chciałby poznać podstawowe kroki. Formuła wprawek jest taka, że zawsze przez pierwszą godzinę zaczynamy od wprowadzenia dla osób początkujących, czyli podstawy podstaw (przychodząc więc w dowolną niedzielę zawsze trafisz na zajęcia dla początkujących). Po zakończeniu podstaw następuje swobodna potańcówka, gdzie można poćwiczyć swoje zdolności z innymi tancerzami (osoby bardziej doświadczone chętnie służą pomocą początkującym). Nie musisz mieć partnera, bo w tańcu i podczas nauki, co chwile się zmieniamy w parach, więc nie ma opcji, żeby tańczyć cały czas z jedną osobą.

 

Wprawki są prowadzone od września do lipca. W chwili obecnej jest wakacyjna przerwa i spotykamy się jedynie na potańcówki (co nie przeszkadza w podpytaniu kogoś o podstawowe kroki). Najświeższe informacje o wprawkach i wydarzeniach znajdziesz na grupie Facebookowej - Lindy hop in Lodz oraz na fanpage'u Swing Załogi, która ogarnia łódzką społeczność lindy hopową.

Wakacyjny rozkład potańcówek w pubie ‘Z innej beczki’ pod linkiem (raz są spotkania w środy, a raz w czwartki) - https://www.facebook.com/events/1612320369080104/

 

Zajęcia regularne z lindy hop


Od września do lipca są prowadzone regularne grupy zajęciowe z lindy hop na różnych poziomach zaawansowania, w tym dla osób początkujących – od zera. Zajęcia mają ustalony z góry program, odbywają się raz w tygodniu i na każdych spotkaniach uczymy się nowych kroków. Po zakończeniu danego etapu istnieje możliwość kontynuowania nauki na wyższym poziomie.
Grupy początkujące są organizowane, co jakiś czas, w miarę zainteresowania i zebrania się odpowiedniej liczby osób. Jeżeli jesteś zainteresowany zajęciami zostaw nam swojego maila, a odezwiemy się przy organizowaniu grupy (spokojnie, nie spamujemy żadnymi informacjami).
W chwili obecnej trwają zapisy na zajęcia na sezon wrzesień - grudzień 2016, szczegóły na FB. dobry adwokat Łódź

potańcówka lindy hop

 

Warsztaty z lindy hop


Co pewien czas organizowane są większe warsztaty, najczęściej weekendowe, które oferują intensywną naukę tańca. Zwieńczeniem warsztatów są wieczorne potańcówki. Informacji o warsztatach szukaj na naszej stronie i facebooku.

 

Potańcówki


Cyklicznie w Łodzi są organizowane potańcówki z muzyką swingową i blues’ową. Przynajmniej raz w miesiącu odbywa się większa impreza na mieście, gdzie można zaprezentować swoje retro stylówki i umiejętności taneczne.